Przegląd drogi 527

W dniu wczorajszym, tj. 28 kwietnia 2009 r. przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wraz z pracownikiem Urzędu Gminy w Rychlikach dokonali wstępnego przeglądu drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku od Jelonek do granicy województwa za miejscowością Sójki. Spotkanie miało na celu weryfikację potrzeb i ustalenie priorytetów w projektowaniu tej najważniejszej dla gminy drogi. Pod uwagę wzięto takie rzeczy jak lokalizację przystanków, zatoczek, przejść dla pieszych chodników i ścieżek rowerowych, przepusty, mosty i oznaczenie miejsc szczególnie niebezpiecznych.
Jak już wcześniej informowaliśmy, projekt podzielony jest na dwa odcinki, jednak ze względu na duże szanse realizacji oba odcinki projektowane będą w ten sam sposób. Planowana jest kompleksowa przebudowa pasa drogowego, wymiana i poszerzenie jezdni, budowa chodników we wszystkich miejscowościach, a nie jak wcześniej planowano tylko w Jelonkach, Marwicy i Rychlikach. Również Dymnik, Kwietniewo, Krupin, Protowo i Sójki zostały objęte kompleksowym projektowaniem, jednak ten odcinek zaplanowany jest jako rezerwowy w przypadku poczynienia oszczędności na innych odcinkach. Jak wynika z rozmów są na to duże szanse, dlatego projekty robione są tak, aby natychmiast po przydzieleniu środków rozpocząć realizację zadania. Na pewno inwestycja ruszy na odcinku od Jelonek do Rychlik, w przyszłym roku ma być gotowa kompleksowa dokumentacja. Wcześniej, jeszcze w tym roku zorganizowane zostaną społeczne konsultacje dla mieszkańców miejscowości położonych przy drodze 527, które pozwolą uzyskać więcej informacji na temat potrzeb i możliwości. Przedstawiciele inwestora przedstawią wtedy wstępny projekt drogi a dyskusji poddane zostaną lokalizacje zatoczek autobusowych, przejść dla pieszych itd. Pragniemy również uspokoić, że żaden przystanek nie zostanie przeniesiony poza teren miejscowości, projektanci mają za zadanie tak umiejscowić zatoczki, aby mieszkańcom było jak najwygodniej. Głównie chodzi tutaj o miejscowość Jelonki, gdzie obecna lokalizacja przystanku fizycznie nie pozwala na utworzenie zatoczki i prawdopodobnie zostanie przesunięta o kilkadziesiąt metrów. Już teraz zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach, o terminie których poinformujemy sołtysów i na stronie internetowej.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl