Mała-wielka zmiana na stacji pomp w Jelonkach

stacjapompjelonki mZgodnie z planami trwa modernizacja obiektów technicznych sieci wodociągowo-kanalizacyjnych na terenie gminy. Całość prac zakończy się w tym roku, na chwilę obecną na ukończeniu są prace na dawnej hydroforni w Jelonkach, która obecnie służy jako stacja pomp podając wodę do miejscowości Jelonki, Marwica i Topolno Wielkie. Widoczne na załączonych zdjęciach setki kilogramów rur i zbiorników zostanie zastąpionych układem nowych niewielkich ale wydajnych pomp tłoczących wodę do sieci.

Również stara duża rozdzielnia elektryczna przypominająca radziecką elektrownię atmomową zamieni się na niewielką szafkę na ścianie stacji. Oprócz oczywistego zmniejszenia awaryjności i zwiększenia wydajności, zyskujemy na energii elektrycznej oraz po uporządkowaniu duże pomieszczenie magazynowe na potrzeby służb technicznych. Przy okazji wyczyszczono zbiorniki retencyjne na obiekcie i przepłukano całą sieć wodociągową w Jelonkach. Po cichu już planujemy w przyszłych latach postawienie nowego zbiornika retencyjno-wyrównawczego.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl