wegielPrezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym. Dodatek w wysokości 3000 zł przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Urząd Gminy Rychliki informuje, że do dnia 18 sierpnia 2022 r. można składać wnioski do Wójta Gminy Rychliki o dowóz dziecka niepełnosprawnego do szkoły poza terenem naszej Gminy w roku szkolnym 2022/23.

woz3Urząd Gminy Rychliki przypomina, że w ramach swojej działalności świadczymy usługi związane z wywozem nieczystości ciekłych, czyli opróżnianie szamb i zbiorników bezodpływowych na terenie całej Gminy Rychliki. Usługę oferujemy pojazdem o pojemności aż 12m3, ale przyjmujemy zlecenia na wywóz również mniejszych ilości. 

herbUrząd Gminy Rychliki informuje o trwającym IV naborze na wolne stanowisko urzędnicze ds. zagospodarowania przestrzennego i budownictwa w Urzędzie Gminy Rychliki. Oferty aplikacyjne można składać do dnia 09 sierpnia 2022 r. do godz. 12.00. 

herbUrząd Gminy Rychliki informuje o ogłoszeniu naboru na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego w Urzędzie Gminy Rychliki. Niezbędne wymagania od kandydata:

1) Spełnienie wymagań określonych w art. 6 ust. 1 i 3 ustawy o pracownikach samorządowych tj.:

suszaW związku z wzrastającą suszą rolniczą, potwierdzoną wynikami monitoringu suszy rolniczej przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach informujemy, że wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę (nie dotyczy szkód w środkach trwałych spowodowanych suszą) producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl