Powitanie księdza Janusza w parafii w Jelonkach

msza powitalna miniaturaWczoraj, tj. 25 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 1130, miało miejsce oficjalne powitanie ks. Janusza, nowego administratora parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach. W imieniu samorządu oraz wszystkich mieszkańców gminy księdza powitał Wójt Zbigniew Lichuszewski. Po mszy odbyło się święcenie pojazdów z okazji dnia św. Krzysztofa.

 

 

Czcigodny Księże Proboszczu,

W imieniu Samorządu, jak i wszystkich mieszkańców Gminy Rychliki, z wielką radością witam Cię jako nowego Księdza Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach.

Każda zmiana rodzi nowe oczekiwania i nadzieje. Nie inaczej jest w przypadku Parafii w Jelonkach. W ostatnim czasie pożegnaliśmy dwóch gospodarzy: śp. ks. Tadeusza  oraz  ks. Zbigniewa, który pełni obecnie posługę w RPA. Ufamy jednak, że sprosta Ksiądz rodzącym się oczekiwaniom i wszystko, co ksiądz będzie czynił, spodoba się nie tylko ludziom, ale również Panu Bogu. Tego życzymy, przytaczając fragment Pierwszego Listu do Tymoteusza: „Lecz Ty wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierności, w czystości (…).

Korzystając z dzisiejszej okazji składam Księdzu Proboszczowi najlepsze życzenia: dużo satysfakcji z pracy w nowym miejscu posługi duszpasterskiej. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej. My zapewniamy, że będziemy Cię wspierać modlitwą, pomocą i pracą.

Szczęść Boże!

 

Autorka większości zdjęć: Elżbieta Tomasik

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl