• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Kolonia dla dzieci z terenu Gminy Rychliki

kolonia gops W dniu 21-08-2019 r. ośmioosobowa grupa dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Rychliki wyjechała na kolonię edukacyjną do miejscowości Okuninka - województwo lubelskie.
Organizatorem 10-dniowego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa warmińsko - mazurskiego jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo - Wychowawczych im. Teresy Kras na zlecenie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Organizator przygotował bardzo ciekawy program oparty na edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, odwołujący się do historii i niepodległości i II RP oraz przywołujący postaci polskiej kultury i historii, który będzie dla uczestników wypoczynku wartościowym czasem wakacyjnego odpoczynku i rozwoju, w tym również w zakresie wzmocnienia postaw prospołecznych i szacunku dla lokalnej tradycji i kultury, integracji społecznej mieszkańców wsi, promocji wolontariatu oraz kształtowania zdrowego stylu życia w tym profilaktyki uzależnień.
W programie zaplanowano zwiedzanie takich miast jak; Lublin, Zamość – światowe dziedzictwo kultury UNESCO, Włodawa – miasto trzech kultur, Chełm, Sobibór- hitlerowski obóz zagłady.
Ponadto w programie jest wycieczka autokarowa „Nadburzańskim szlakiem” i zwiedzanie Polskiego Parku Narodowego oraz takie atrakcje jak; wyjazdy do kina, plazowanie i kąpiele na strzezonym kąpielisku nad Jeziorem Białym. Wyjazd na kolonię dzieci z terenu Gminy Rychliki udało się zorganizować przy współpracy i zawartego porozumienia pomiędzy Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rychlikach, a Kuratorem Oświaty w Olsztynie, który w całości finansuje koszt wyjazdu i pobytu dzieci na kolonii.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek