• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiegoW poniedziałek 19 sierpnia z inicjatywy Wójta Zbigniewa Lichuszewskiego odbyło się w urzędzie spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego w sprawie tworzonego przez powiat uaktualnienia Programu Budowy i Przebudowy Dróg Powiatowych. Na zaproszenie wójta przybyli radni powiatowi: Krystyna Chojnacka-Borosiewicz, Roman Kogut, Elżbieta Biczak oraz Robert Bieliński. Wójt poinformował radnych, że w dniu 20 sierpnia uczestniczyć będzie na posiedzeniu zarządu powiatu na którym będzie omawiany program przebudowy dróg i będą wskazane drogi, których przebudowa będzie współfinansowana na zasadzie partnerstwa.

Radni zostali zapoznani z bieżącą sytuacją gminy oraz poproszeni o wsparcie w zakresie realizacji remontów oraz prac bieżących przy drogach powiatowych biegnących przez nasza gminę. Na początku roku złożyliśmy deklarację pomocy finansowej na budowę drogi z Kwietniewa do Świętego Gaju w kwocie 600 tyś. zł. oraz na remont drogi Rychliki - Rejsyty. Zobowiązania są nadal aktualne.
Jednostki samorządowe do dnia 28 sierpnia 2019 mogą składać wnioski o dofinansowanie na realizację inwestycji drogowych. Według zapewnień premiera Morawieckiego dofinansowanie może wynieść aż 80 procent kosztów kwalifikowanych. W tym tygodniu złożymy nasz gminny wniosek na dofinansowanie drogi gminnej nr 104007N w Jelonkach. Teraz pozostaje nam czekać na rozstrzygnięcia dobre dla naszej gminy.

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek