Cotygodniowa narada

narada WYSOKADziś odbyła się cotygodniowa, poranna narada dot. omówienia bieżących problemów oraz planów na najbliższy tydzień.

W spotkaniu uczestniczył Pan mgr inż. Piotr Śledź nadzorujący w imieniu gminy roboty budowlane przy oczyszczalni ścieków w Wysokiej.

Prace idą zgodnie z harmonogramem, na niektórych odcinkach, nawet szybciej niż to planowano. Zakończone zostały prace związane z budową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz sieci wodociągowej na obszarze zlewni S20-S17. Całość prac została oceniona na dobrym poziomie. Rozpoczęte zostały prace z budową sieci wod-kan w zlewni budynków 21A, 22, 12. Rozpoczęte zostały prace w terenie przeznaczonym na posadowienie oczyszczalni ścieków. Na budowę zostały przywiezione zbiorniki przepompowni ścieków. Wykonawcy zwrócono uwagę na rekultywację terenów w miejscu prac.

Ponadto rozmawialiśmy nad przyczynami awarii w hydroforni w Jelonkach. Mieszkańcy Jelonek i Marwicy w niedzielę odczuli brak wody. Na szczęście udało się usterkę szybko usunąć.

W naszych oczyszczalniach trwa obecnie proces wymiany przede wszystkim pomp i pozostałego sprzętu, który został zakwalifikowany do wymiany. Wszystko po to aby osiągnąć odpowiednią sprawność oczyszczalni i uzyskać odpowiednich parametrów osady.

Ponadto prowadzone są prace porządkowe na terenie gminy, przygotowanie do uroczystości dożynkowych i publikacji raportu o stanie gminy.

W dniu dzisiejszym nastąpi otwarcie ofert związanych z modernizacją budynku GOPS i Ośrodka Zdrowia.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl